Dzisiaj

Na pół gwizdka nie ma co żyć!

Anna Jantar

Anna Jantar urodziła się 10 czerwca 1950 roku pod znakiem Bliźniąt. Czytając ogólną charakterystykę tego znaku można (oczywiście z przymrużeniem oka) przypuszczać, że wykonywana przez nią piosenka "Na pół gwizdka nie ma co żyć" mogłaby być jej życiowym motto. Zodiakalny bliźniak uwielbia być w ruchu i przez cały czas poszukuje swojego miejsca na ziemi. Jest dynamiczny i ambitny, czasami rozkapryszony, zawsze skłonny do żartów i śmiechu. Twierdzi się, że Bliźnięta to znak typowy dla aktorów, piosenkarzy i wynalazców. Kylie Minogue, Marylin Monroe czy Violetta Villas to tylko niektóre przykłady niepokornych artystycznych dusz właśnie spod tego znaku.

Piosenka "Na pół gwizdka nie ma co żyć" została nagrana dla Polskich Nagrań w trakcie tej samej sesji nagraniowej, co pozostałe utwory na płytę pt. "Za każdy uśmiech" w roku 1976. Nagranie nie znalazło się na tym krążku, ale Anna Jantar nie zapomniała o tej piosence. Kompozycja Mariana Zimińskiego do słów Wojciecha Młynarskiego prezentowana była m.in. w telewizyjnym recitalu pt. "Złota Płyta Anny Jantar" w 1977 roku, w programach rozrywkowych ośrodka telewizyjnego w Łodzi oraz na specjalnym koncercie pt. "Kraków, gwiazdy i noc" przygotowanym z okazji święta "Gazety Południowej" na rynku Starego Miasta w Krakowie. Anna Jantar wystąpiła wówczas m.in. obok Jacka Lecha, Ewy Kuklińskiej, Bohdana Łazuki i Czesława Niemena. Ten krakowski epizod w artystycznym życiu Anny Jantar zachował się w archiwach telewizyjnych i jest do obejrzenia od dzisiaj w MULTIMEDIACH.

Koniec roku 2016 przyniósł Annie Jantar zwyciestwo na Liście 100 Polskich Przebojów Wszech Czasów emitowanej w kanale Kino Polska Muzyka. Pierwsze miejsce zajeła piosenka pt. "Tyle słońca w całym mieście". Na dalszych pozycjach znalazły się utwory: "Staruszek świat" i "Moje jedyne marzenie". Aktualnie Kino Polska Muzyka wybiera z okazji Święta Trzech Króli - Króla i Królową polskiej muzyki. Można głosować także na Annę Jantar, a wyniki tego plebiscytu ogłoszone będą już 7 stycznia.

 Bildschirmfoto 2017 01 04 um 20.42.13

 Na pół gwizdka nie ma co żyć! - twierdzi Anna Jantar