Dzisiaj

Anna_Jantar_1.png

Anna Jantar obchodziłaby dziś 69. rocznicę urodzin. Pamiętamy Ją jako młodą, energiczną dziewczynę, która miała ogromny apetyt na życie. Urodziła się w Poznaniu, w swoim rodzinnym mieście stawiała swoje pierwsze estradowe kroki. Najpierw były kabarety: "Nurt" i "Od Nowa". Tam zaczęła śpiewać. Na początku była to piosenka poetycka, później covery wielkich gwiazd estrady. Kiedy Jarosław Kukulski szukał solistki do zespolu Waganci, Anna zaśpiewała na eliminacjach, castingu powiedzielibyśmy dzisiaj,  przebój Maryli Rodowicz: "Mówiły mu, że łotr, mówiły mu, że drań...." Tak się rozpoczęło Jej profesjonalne śpiewanie.

Wracamy dziś kolejny raz do koncertu pt. "Życia mała garść", który odbył się 26 maja 2019 roku w Warszawie. To hołd złożony wielkim artystom: Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu, bez których polska muzyka rozrywkowa byłaby bardzo uboga. Bo czy można wyobrazić dziś sobie np. wesele bez piosenki "Moje jedyne marzenie" lub upalne lato bez "Tyle słońca w całym mieście"? M.in. te piosenki można było usłyszeć w trakcie koncertu w nowych aranżacjach Adamy Sztaby. Wzruszające chwile, niezapomniane nuty...

Wszystkich, którym nie udało się przyjechać do Warszawy na ten szczególny koncert zapraszamy do galerii zdjeć, w której znaleźć można od dziś wiele fotografii upamiętaniających ten szczególny wieczór. To zdjęcia autorstwa Zuzanny Sosnowskiej, która uchwyciła najbardziej wzruszające i emocjonujące chwile tego wieczoru i podarowała swoje prace właśnie na tę stronę!

Zapraszamy do wspomnień i do wzruszeń.

Na przekór słowom z piosenki "Za nami barwy lata", lato dopiero przed nami! Na prośbę wielu wielbicieli Anny Jantar ponownie zamieszczamy na stronie teledysk z pierwszego programu telewizyjnego naszej dzisiejszej Jubilatki! Materiał znajduje się w MULTIMEDIACH.