Dzisiaj

aj mural2020           "Mój solowy debiut - jeśli można tak to określić - miał miejsce na festiwalu opolskim. Przedstawiłam tam wówczas premierową piosenkę Jarosława Kukulskiego i Wiktora Leliwy "Najtrudniejszy pierwszy krok". Nie mam, niestety, szczęścia do festiwali opolskich, choć, jak mnie pocieszają znajomi, zajęłam "punktowane" szóste miejsce" - tak wspominala w jednym ze swoich wywiadów Anna Jantar swój pierwszy występ w Opolu. I rzeczywiście festiwal ten nigdy nie przysporzył Jej nagród i wyróżnień. Największe przeboje Anny Jantar, które tam się rodziły, doceniano dopiero po jakimś czasie. Opole uhonorowało Annę Jantar dopiero po wielu latach..

           W samym centrum miasta, przy opolskim rynku na kamienicy przy ul. Rzemieślniczej 8 powstał dzięki inicjatywie miasta Opola mural z wizerunkiem Anny Jantar autorstwa Bruna Neuhamera. 4 września, prezydent miasta Opola - Arkadiusz Wiśniewski wraz z Natalią Kukulską odsłonili to wyjątkowe miejsce. Akademicki Chór Politechniki Opolskiej zaśpiewał "Tyle słońca w całym mieście". W Opolu wspominano Annę Jantar, Jej piosenki i Jej głos. W magazynie miejskim "Opole i kropka" Nr 9 w obszernym wywiadzie z Natalią Kukulską można przeczytać m.in. - "Nasze podobieństwo jest dość naturalne i wizualnie i głosowo. Chociaż poszłam trochę inną drogą muzyczną, tzn. być może nawet taką, do której moja mama nie zdążyła dojść, bo ostatni okres jej artystycznych dokonań wskazuje na to, że szukala nowych rozwiązań muzycznych. Myślę, że mama rozwinęłaby tę karierę muzyczną i jeszcze wiele razy zaskoczyła (...)"

               Niezwykła, wzruszająca rozmowa z Anną Jantar przeprowadzona przez jej córkę Natalię w trakcie sobotniego koncertu " Festiwal, Festiwal!!! - Złote Opolskie Przeboje"  - to fascynująca podróż w czasie. To wspomnienie pierwszych kroków estradowych Anny Jantar, jej tras koncertowych i nagrań. To także próba pokazania rozterek, wahan i podejmowania trudnych decyzji bardzo młodej kobiety, która dokonała w swoim krótkim życiu tak wiele. Ta szczególna rozmowa (fragment koncertu) dostępna jest od dzisiaj w Multimediach.