Dzisiaj

Pasted_Graphic.jpeg           Blisko 44 lata temu w programie pierwszym telewizji NRD wyemitowano audycję rozrywkową pt. "Schätzen Sie Mal!" - w dowolnym tłumaczeniu tytuł oznacza po prostu: "Proszę zgadnąć, oszacować". Był to popularny quiz polegający na odgadnięciu zawodów kandydatów biorących w nim udział. Program był jednym z najpopularniejszych telewizyjnych show ówczesnej NRD nadawanym ponad 20 lat. 7 stycznia 1979 roku Anna Jantar wystąpiła w nim, śpiewając utwór pt. "Man tanzt nicht nur im Sommer". Autorzy piosenki - W. Schoene i W. Reich napisali go specjalnie dla Anny Jantar, która nagrała go najpierw dla radia. 

         Archiwa często kryją niespodzianki... Taką niespodzianką jest teledysk nagrany na potrzeby programu i odnaleziony po latach w Niemczech. 

        Taniec więc nie tylko latem - o tym przekonuje Anna w swoim ostatnim występie telewizyjnym w Niemczech. (Multimedia/Video/Programy TV)

         Dzisiejsza aktualizacja strony nie byłaby możliwa bez pomocy wielbicieli Anny Jantar, dla których Ona jest bez przerwy wzorem i inspiracją. Olafie Kosowski - serdeczne podziękowania! Danke schön!

                                Anna_Jantar_-_Man_tanzt.png