Dzisiaj

   324742323_6116412855058955_8729693743379216982_n.jpg           Już 21 stycznia w stolicy polskiej piosenki, czyli w Opolu w Filharmonii im. Józefa Elsnera odbędzie się koncert pt. Tyle słońca w całym mieście - w hołdzie Annie Jantar. Informacje te podajemy dzięki mediom społecznościowym i informacjom od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. 

            Solistkami koncertu będą młode i utalentowane wokalistki: Dalia Plewa-Sneka, Adrianna Górka oraz Anna Kaltbach. Towarzyszyć im będzie zespoł w składzie: Michał Hadasik - fortepian i prowadzenie koncertu, Tomasz "Burza" Burzyński - perkusja, Grzegorz Piasecki - kontrabas, Maciej Czemplik - gitara oraz Jakub Luboiński - saksofon.

           Anna Jantar debiutowała przed opolską publicznością. Często wspominała ten występ: "W Opolu "Pierwszy krok" przypadł do gustu bardziej publiczności niż jurorom, ale aplauz amfiteratru stanowił dla mnie wystarczającą satysfakcję. Zwłaszcza że w ślad za nim pojawiły się propozycje nagrań, koncertów w TV, kolejnych imprez w Polsce i poza granicami kraju". Anna Jantar debiutowała na KFPP w Opolu w 1973 roku piosenką pt. "Najtrudniejszy pierwszy krok". Nie otrzymała nagrody, ale od tej chwili rozpoczęła się artystyczna droga bursztynowej dziewczyny,

          Opole nie zapomniało o Annie Jantar, nie zapomniało...

 

Fot. Ryszard Łabus