Dzisiaj

Bildschirmfoto_2023-03-12_um_19.56.46.png"Najtrudniejszy pierwszy krok" - pierwszy, wielki przebój Anny Jantar stał się piosenką wszech czasów, wielokrotnie nagrywaną i interpretowaną. Ale początki tego utworu wcale nie były łatwe, premiera hitu na KFPP w Opolu w 1973 roku przeszła bez echa.  Mozolnie, z wielkim trudem piosenka wspinała się na listy przebojów, aby wreszcie zwycieżyć. Udało się! Na polskiej scenie muzycznej pojawiła się wtedy młoda, czarnowłosa piosenkarka - Anna Jantar. Tak rozpoczęła swoją przygodę z muzyką.

W 1975 roku na gościnnych występach w Niemczech Anna zaśpiewała ten swój pierwszy, wielki hit po niemiecku. "Jeder erste Schritt ist schwer" - tak przetłumaczono tytuł. Zmieniono aranżację i piosenka stała się bardziej dynamiczna. W archiwach niemieckich można znaleźć w opisie do tego utworu tytuł: "Winter ist vorüber, draußen lacht der Mai..." - Zima przeszła, maj się śmieje...

Archiwa telewizyjne skrywają wiele niespodzianek. Z archiwum telewizji niemieckiej pochodzi bowiem teledysk do pierwszego wielkiego hitu Anny Jantar. Udało się odświeżyć obraz i dźwięk. Patrząc na ten materiał ma się wrażenie, że nagrany był nie tak dawno, jakby wczoraj. Zapraszamy do MULTIMEDIA, na premierę tego filmu, którego emisja miała miejsce 22 listopada 1975 roku. Tyle radości jest w tej piosence i tyle optymizmu, którego nam przecież dzisiaj tak bardzo potrzeba. 

                Wspomnienia o Annie towarzyszą nam przez cały czas. Brzmi nadal w uszach Jej głos - niepowtarzalny, dźwięczny, bursztynowy. Tak bardzo nam go wciąż brakuje i  trudno uwierzyć, że mijają dzisiaj 43 lata od chwili kiedy zamilkł na zawsze.