Dzisiaj

image001.jpg        Nic nie może wiecznie trwać... tytuł ostatniego, wielkiego przeboju Anny Jantar jest bardzo przekorny. Przecież pamięć ludzka jest bardzo ulotna, w ferworze spraw i problemów zapominamy tamte late, pejzaże minionych chwil i tych, którzy byli częscią nas samych. O Annie nie da się zapomnieć, Ona nadal jest. Spójrzmy na  statystyki. W książce Jarosława Wasika, dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, pt. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przemiany, wyobraźenia, rzeczywistość znajduje się wiele ciekawych badań i spostrzeżeń.. Przytaczamy kilka faktów:

- W ankiecie pt. Zapamiętanie przez publiczność gwiazd muzyki rozrywkowej lat 70, Anna Jantar znajduje się na 2. miejscu z 67,10 % głosów.

- W podsumowaniu na 20. najlepiej zapamiętanych gwiazd Opola - Anna tym razem jest na miejscu 6. z 67,10 % głosów.

- Grupa najmłodszych ankietowanych wskazuje nadzwyczaj często Annę Jantar, jako najbardziej zapamiętaną gwiazdę opolskiego festiwalu. To pozycja nr 5 (72,78% głosów).

Anna zawsze jest w pierwszej piątce, w czołówce... a minęło już tyle lat, od kiedy tworzyła. Tak bardzo zmieniła się od tamtego czasu muzyka i styl.

                Kilka dni temu, platforma audio Spotify ogłosiła Annę Jantar ambasadorką EQUAL Polska, publikując jednocześnie w wersji cyfrowej nagrania z jej ostatniej płyty, wydanej w 1980 roku. Wielka dama nie zamilkła i wciąż jest wsród nas.

                                                                                                                          Dziś obchodzimy 44. rocznicę Jej śmierci.