Dzisiaj

100624.jpg         "Wręcz uwielbiam festiwale! To może się wydać trochę dziwne i zaskakujące, ale potrzebna mi jest ta atmosfera właśnie, to napięcie, które towarzyszy mi podczas koncertów festiwalowych itd. Ja posiadam tzw. tremę mobilizującą i im bardziej jestem zdenerwowana, stremowana, tym, wydaje mi się, że lepiej śpiewam" - tak Anna Jantar komentowała swoje występy na żywo w programie telewizyjnym z 1978 roku.

         Rozpoczął się już sezon festiwalowy w tym roku i dlatego zaglądamy dzisiaj do serwisu YouTube po kilka ciekawych interpretacji.

         Tydzień temu zakończył sie 61. KFPP w Opolu. W koncercie poświęconym twórczości Janusza Kondratowicza pt. Zakochani są wśród nas sporo było akcentów związanych z Anną Jantar. Przecież Janusz Kondratowicz był jednym z najważniejszych poetów, którzy tworzyli dla Anny, zwłaszcza w początkowym okresie jej kariery. Oto fragmenty koncertu:

-  Anna Karwan - Radość najpiękniejszych lat

- Wszyscy wykonawcy koncertu - Tyle słońca w całym mieście

          Utwory Anny Jantar są ponadczasowe i wciąż się do nich wraca i na tym polega ich wielka siła.

Z telewizyjnego archiwum przypominamy dzisiaj przeboje Anny Jantar: Tak dobrze mi w białym z 1979 roku i Na pół gwizdka nie ma co żyć (1977). To fragmenty koncertów zarejestrowanych w Domu Kultury w Żyrardowie oraz w Teatrze Wielkim w Łodzi . Udało się te materiały  odświeżyć i poprawić.

Występy Anny Jantar dostępne są od dzisiaj w MULTIMEDIACH.

              Dzisiaj 10 czerwca. Jest to szczególna data w kalendarzu. Dokładnie 74 lata temu w Poznaniu przyszła na świat Anna Maria Szmeterling. Była sobota...

 

OPRACOWANIE MATERIAŁOW VIDEO: OLAF KOSOWSKI